3دی مکس

 تری دی مکس

تری دی مکس در ابتدا با نام تجاری ۳d studio  توسط گروه yost  در سال ۱۹۹۰ پا به عرصه بازار کامپیوتری گذاشت.

تری دی مکس مهمترین نرم افزار در زمینه طراحی سه بعدی می باشد که از نرم افزار 3dmax در رشته های طراحی داخلی ، معماری داخلی ، طراحی صنعتی ، طراحی اتومبیل ، انیمیشن ، صنعت سینما و فیلم سازی ، تبلیغات و …. استفاده می شود .

تری دی مکس در معماری 3dmax در طراحی داخلی

تری دی مکس مهمترین نرم افزار برای معماران و طراحان داخلی می باشد ، طراح داخلی باید بتواند ، ساختمانی که برای طراحی مد نظر است را قبل از اجرا ، بصورت سه بعدی به کارفرما ارائه دهد .
این کار باعث می شود که اگر نیازی به تغییراتی باشد ، قبل از اجرای بنای مورد نظر ، تغییرات اعمال شود و شخص بعد از اجرا دچار تغییرات نشود .

به همین خاطر نرم افزار تری دی مکس ، یکی از مهمترین نرم افزارهایی هست که برای آن کار در بازار کار به وفور یافته می شود . چون شرکت های طراحی دوست دارند ، طراحانی را کنار خود داشته باشند که فکر و ایده خود را قبل از اجرا با 3dmax  به کارفرما نشان دهد .

در واقع یادگیری نرم افزار قدرتمند تری دی مکس در معماری ، نباید جزو برنامه های آموزشی

آینده مان باشد بلکه  3dmax را باید آن را در حال حاضر پیگیری کنیم .

استفاده از 3dmax در رشته معماری

از دلایل مهمی که باید در یادگیری تری دی مکس عجله کرد ، تنظیم و اجرا بعضی قوانین دانشگاه ها و فنی مهندسی برای استفاده از نرم افزار 3dmax  در رشته معماری است .

مثلا در برخی از دانشگاه های معماری ، ارائه پایان نامه ها و طرح های دانشجویان رشته های معماری و طراحی داخلی بصورت رندر سه بعدی می باشد .

مثلا در بعضی از مناطق شهرداری جهت گرفتن پروانه ساخت ساختمان ، باید حتما طرح های ساختمان بصورت رندر سه بعدی و تری دی مکس ارائه گردد .

یا حدودا تمامی شرکت های طراحی داخلی و مشاور معماری یا فنی مهندسی یا طراحی صنعتی برای استخدام و جذب نیرو ، اولین ملاک شان در مصاحبه و استخدام ، تسلط فردی که جویای کار است ، بصورت کامل به تری دی مکس در معماری است .

پس همین طور که می بینید 3dmax در حال حاضر یکی از مهمترین عوامل استخدام در رشته های طراحی داخلی و معماری و جزیی جدایی ناپذیر از رشته معماری می باشد .

ما یکبار برای همیشه پرونده آموزش 3dmax را برای شما می بندیم .

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر از وب سایت ما بازدید کنید  ، مرکز تخصصی آموزش های جامع تری دی مکس تصویرگران پویا اندیش :

https://3dmaxclass.com/3dmax.aspx